Vi har bedt festivalsjefen fortelle om festivalen, og om hva som er hans jobb:

“FestIBorg er en nordisk teaterfestival som avholdes i Sarpsborg 9.-11. januar 2015. Denne helgen kommer skuespillere fra hele Norden for å fremføre nyskrevne teaterstykker. Festivalen er spesielt rettet mot ungdom, men vil nok fenge alle aldre. Formålet er å være nyskapende, og å skape en annerledes teateropplevelse.
Ett eksempel er at teater blandes med multimedia: Ocolous Rift er en skjerm du tar på deg som briller. De gir deg følelsen av å gå rundt inni et teaterstykke vi har laget.(Vanskelig å forklare men sykt kult, dere skjønner om dere kommer og prøver det!)

Min viktigste oppgave er å markedsføre festivalen på en annen måte enn det voksne kanskje ville ha gjort. En av måtene jeg gjør det på er å lage små sketsjer- se her: https://www.youtube.com/channel/UC8TYErO6lBs1Jt5Il7lrvow

I løpet av en helg får du 18 fantastiske stykker på de forskjellige scenene i Sarpsborg, for bare 100kr!
Bestill biletter nå på : https://festiborg.ticketco.no/festiborg

Fullstendig program, og mer informasjon finner dere på våre facebooksider: https://www.facebook.com/FestIBorgTeaterfestival?fref=ts

Håper å se dere!”

Vi stiller oss bak festivalsjefens oppfordring: Dette må dere få med dere!

10893866_1558782441034128_1232781896_n-801330237173256C0

Categories: Nyheter